Blog firmowy

Jak funkcjonuje skup samochodów?

Wielu klientom często zależy na szybkiej sprzedaży samochodu, jednak tego rodzaju transakcje nie zawsze dochodzą do skutku w tak krótkim czasie, jakiego oczekują sami sprzedawcy. Jednym z rozwiązań, które umożliwia szybkie zbycie pojazdu jest skontaktowanie się z firmą skupującą auta. Jak wygląda i na czym polega sprzedaż samochodu w skupie?

Zaprezentowanie swojego samochodu firmie

Zdecydowana większość osób chcących sprzedać swój samochód zamieszcza ogłoszenia w internecie. Zgłaszając się do firmy zajmującej się skupem aut za pośrednictwem Internetu, cała procedura wygląda bardzo podobnie, jednak w tym przypadku wypełniany jest formularz, w którym sprzedawca podaje określone dane takie jak m.in.:

  • marka i model pojazdu,
  • jego rocznik,
  • przebieg,
  • rodzaj silnika,
  • dodatkowe informacje, które mogą być pomocne w dokonaniu wyceny,
  • niezbędne są również zdjęcia,
  • podanie kwoty jaka interesuje sprzedawcę.

Photo by Aidan Roof from Pexels

Kontakt telefoniczny z firmą

Osoby preferujące inną formę kontaktu niż poprzez formularz, mogą zgłosić swoją ofertę telefonicznie. W takim przypadku również należy podać wszystkie niezbędne parametry samochodu, który chcemy sprzedać. Zarówno w przypadku wypełnienia internetowego formularza, jak i kontaktu telefonicznego, niezbędnym elementem transakcji jest wizyta przedstawiciela firmy skupującej samochody mogąca nastąpić jeszcze tego samego dnia, w którym przyjęte zostało zgłoszenie.

Wycena auta i finalizacja transakcji

Po otrzymaniu wszystkich danych dotyczących auta wraz z przedstawiającymi go aktualnymi zdjęciami następuje kolejny etap, jakim jest przyjazd pracownika firmy do klienta w celu obejrzenia samochodu i dokonania jego końcowej wyceny. Następnie sprzedawca pojazdu musi podjąć decyzję, czy zaoferowana mu kwota jest odpowiednia. Jeśli tak, to ostatnim krokiem jest proces sprzedaży i związane z nim formalności. Po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży przez obie strony, samochód przechodzi na własność firmy skupującej, która dokonuje przelewu na rachunek bankowy sprzedawcy lub wypłaca gotówkę. Po sfinalizowaniu transakcji zostaje również wypowiedziana dotychczasowa umowa OC.