Blog firmowy

Skup samochodów uszkodzonych

Czy sprzedaż uszkodzonego auta za rozsądną cenę jest możliwa?

 Jest to pytanie, które zadaje sobie wiele osób chcących zbyć swój pojazd. Samochód powypadkowy lub z uszkodzoną mechaniką uniemożliwiającą dalszą jazdę, może stanowić nie lada problem a także wyzwanie dla sprzedawcy.

Czy warto naprawiać uszkodzony samochód?

Właściciele uszkodzonych pojazdów nierzadko decydują się na ich naprawę. Wynika to z faktu, że są do nich przywiązani lub usterka, którą należy usunąć nie jest na tyle kosztowna, aby wymagała innych działań. Zdarzają się jednak sytuacje, że naprawa samochodu jest po prostu nieopłacalna. Może to wynikać np. z zaawansowanego wieku auta, które wymaga przeprowadzenia gruntownych napraw.

Innym przykładem jest nowoczesna konstrukcja oraz duża liczba systemów występujących w pojeździe, które wymagają fachowej obsługi, co w przypadku modeli rzadko spotykanych lub jeszcze nie do końca dobrze znanych mechanikom, będzie generować wysokie koszty serwisowe. Mając na uwadze te czynniki, warto zastanowić się nad sprzedażą uszkodzonego samochodu, ponieważ takie rozwiązanie pozwoli nie tylko zaoszczędzić sporo czasu, ale również korzystniej wyjść na transakcji niż w przypadku naprawy auta i jego późniejszej sprzedaży.

Gdzie sprzedać uszkodzony samochód?

Osoby, którym zależy na czasie powinny zgłosić się do firmy skupującej uszkodzone auta. Takie rozwiązanie niesie ze sobą więcej korzyści niż w przypadku sprzedaży pojazdu na własną rękę. Wynika to z faktu, że potencjalni nabywcy będą starać się wynegocjować dla siebie jak najlepszą cenę, która może znacznie odbiegać od rzeczywistej ceny rynkowej. Natomiast skup samochodów uszkodzonych oferuje sprzedawcy możliwie jak najwyższą cenę przy jego rzetelnej wycenie.

Co ważne, przedstawiciel naszej firmy dokonuje oględzin na miejscu, po zapoznaniu się ze stanem sprzedawanego samochodu, a cała transakcja finalizowana jest po ustaleniu ostatecznej ceny. Dodatkowo wypowiadamy umowę polisy OC, aby nasi klienci mogli odzyskać zwrot niewykorzystanej sumy ubezpieczenia.